fotka

8. ročník Skútršňůry

  • autor: Marek Hrodek

Dobrá organizace, chutné občerstvení, pěkné počasí a zajímavá projížďka Prahou. Tak bych mohl shrnout svůj letošní zážitek z akce zvané Skútršňůra.

Pěkně z otočky v ulici Na Mlejnku se vyráželo těsně po 11:00, kdy skončila registrace a „kroužkování“ účastníků. Podle mého odhadu zde postávalo snad na tisíc uživatelů jednostopých vozidel ve valné většině skútrů. Sem tam nějaká policejní motorka, i tříkolka se našla v té obrovské skrumáži čekající na houknutí k odjezdu. Některé kousky jak v podobě stroje, tak některé kousky v podobě živé opravdu stály za to. :o) Spousta lidí se tu vesele bavila včetně mě. Pak přišel odjezd, na který jsem vyplácal snad 2GB na kartě foťáku - viz fotogalerie na konci článku.

Prosmýknout se pod Vyšehradem a přes Vltavu směr Strahov i přes sobotní minimální provoz nebyla hračka, ale díky slušné organizaci pořadatelů ve spolupráci s Policií ČR se toto zdařilo velmi dobře. Spousta přihlížejících turistů fotila, mávala, usmívala se a brala tuhle asi 2 km dlouhou kolonu jako slušnou raritu. Ovšem trochu namíchnuté obličeje v některých plechovkám jasně dávaly tušit, že oni s tímto moc nesympatizují. Ale co je to jednou za rok, a mohli se stavit taky.

Na Strahovském parkovišti došlo na předvedení kurzu: „Bezpečně na skútru“ kterou kupodivu neodpresentoval Míra Lisý, ale jeho otec. I tak to bylo zajímavé a pro některé, kteří si to mohli vyzkoušet na skútru s podpůrnými kolečky i poučné. Sice se moc lidí do toho nehrnulo, ale i tak někteří odcházeli v údivu kolik ještě mohou povolit v náklonu, než se pneu utrhne.

Ze Strahova sjezdem pod Pražským Hradem opět k Vltavě a odtud výjezd na kousek magistrály s kolečkem na Václavském náměstí. Tady už druhou stranou začátek kolony vyjížděl, když jsem já zhruba v polovině kolony na něj vjížděl, to jen pro představu o délce kolony této skútršňůry. Přes Nuselák a dolů z magistrály a po Budějovické, kde jsem zaznamenal menší incident, kdy se do kolony z vedlejší pokoušel „nabourat“ nějak příliš nervozní typ s obouchaným oplem. To však bylo organizátorem na čtyřkolce podchyceno a další výlevy zkrotil doprovod z řad Policie ČR. Na Bráníku jsem se odpojil a s kolonou nepokračoval až na Rabyni, protože už bylo po 14 hod a to jsem slíbil focení testovaného skútru Honda SH300.

To co mne naprosto dostalo, byla spořádanost velké většiny účastníků a jen drobné „zazlobení“ pár jedinců na Strahovském parkovišti jako jízda bez helmy atd. neberu nijak zásadně. Tohle se hned tak na velkých motorkářských srazech nevidí a vcelku mne soudržnost a spořádanost skútrařů mile překvapila. Příští rok bych se tedy osmělil a vyrazil znovu snad už na celou akci a to nejen kvůli těm výborným koblihám, co se podávaly na obou zastávkách.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz