fotka

Volné sprinty motorek, čtyřkolek a skútrů

 • vydáno: 27.4.2011
 • autor: Matěj Oliva

Sezona konečně naplno začala a s ní i akce všeho druhu. Letos jsme pro Vás připravili premiérový ročník volných sprintů na letišti v Katusicích. Závodit se bude na 200m a na dráze bude k vidění snad vše, co má motor a řidítka!

Pravidla jsou jednoduchá. Bude se závodit na 200 metrů dlouhé letištní ploše. Závodit bude možné na motorkách značky Jawa a ČZ, skútrech a čtyřkolkách. Motorky a skútry mají další podkategorie, čtyřkolky jedou bez rozdílu kubatury a pohonu. V rámci závodního dne se pojedou tři ostré jízdy, z nichž ta nejpomalejší bude škrtnuta. Mezi jednotlivými jízdami uvidíte zajímavý doprovodný program, k vidění budou i ukázky závodní techniky.

Kategorie

Socialistik Dragster

Tato třída dává možnost vyzkoušet si prostředí závodů opravdu každému. Stačí mít jakoukoliv Jawu, nebo ČZ, která alespoň trochu funguje a vyrazit, přijet můžete jak na sériovce, tak na upraveném a odlehčeném speciálu. Vypsány jsou následující třídy:

- do 50 klasik

- do 50 special

- do 250 klasik

- do 250 special

- do 350 klasik

- do 350 special

- sport

- veterán dragster

Skútr

V kategorii skútrů pojedou tři třídy bez rozdílu tuningu a úprav, které mohou být libovolné. Bohužel skútrové dragstery se u nás zatím nejezdí, ale kdo ví, co za stroje na závodech uvidíme. Vypsány jsou tyto třídy:

- do 70 ccm

- do 200 ccm

- open

Čtyřkolky

Mezi čtyřkolkáři se často diskutuje o zrychlení jednotlivých strojů. Na sprintech budeme moci vidět přímé srovnání a rozhodně to bude stát za to. V jedné třídě pojedou jak pracovní, tak i sportovní stroje. Sportky jsou sice lehčí a silnější, ale jezdec ztrácí čas řazením, takže síly budou srovnané.

Letiště Katusice

Jedná se o nepoužívané zemědělské letiště s odpovídající plochou a kvalitní dráhou, která je dostatečně dlouhá pro sprinty. Letiště najdete poblíž obce Katusice u Mladé Boleslavi.

Příjezd k ploše je z obce po zpevněné cestě, která bude samozřejmě označena.

Přihlášení a poplatky

V duchu Volných sprintů je možné se do závodu přihlásit až na místě, nepotřebujete samozřejmě žádnou licenci, jednorázové startovné je 200,- Kč. Pokud se chcete přijet podívat jako divák, bude vás „vlezné“ stát 50,- Kč. Na ploše bude zajištěno kvalitní parkování.

Další informace o závodě najdete zde, v případě, že Vám něco nebude jasné, neváhejte nás kontaktovat na E-mailu info@motomedia.cz.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz