fotka

Nenechte si ukrást přilbu

 • vydáno: 20.4.2011
 • autor: Matěj Oliva

Když nemáte u svého skútru dost místa pod sedlem, nebo tam radši vozíte batoh či nákup, nastává při zastávkách problém, kam s přilbou. Do banky nebo supermarketu se vám jí tahat nechce, ale nechat jí na skútru je jako někomu jí věnovat. Za co ji zamknout?

U integrálních přileb je to jednoduché, nadzvednete plexi, provléknete lankový zámek přes obličejový otvor a je zamčeno. Na parkovišti motorek při brněnské MotoGP takto uzamčených přileb na motorkách potkáte desítky. Ale skútráckou JET přilbu takhle nezamknete a jediná možnost je obětovat místo pod sedlem nebo ji tahat sebou. S chytrým nápadem jsme se setkali na Vrbovce v prodejně Meteorsport.

Přilba má v zadní části nad krkem zabudovaný otvor s gumovou krytkou, skrz kterou se dá protáhnout lankový zámek a přilbu zamknout k libovolné části skútru, ideálně asi k madlům spolujezdce. Po vytažení lanka se guma v otvoru zatáhne, takže do přilby nebude foukat ani zatékat. Přilba se dodává i se zámkem, ale odhaduji, že i po jeho ztrátě by neměl být problém v jakékoli cykloprodejně najít podobný vyhovující zámek. Jako u všech dobrých nápadů i zde platí heslo „v jednoduchosti je síla“. Cena sady přilby a zámku je 1940,- kč.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz