fotka

Bunda Nerve Scooter

 • vydáno: 6.4.2011
 • autor: Matěj Oliva, Foto: Filip Tichý

Za okny už je sice téměř letní počasí, ale rána jsou stále velice chladná a cesta do práce může být dost mrazivým zážitkem. Jarní počasí navíc doprovází četné deště. Může se tak hodit doplněk, který jsme pro vás testovali celou zimu.

Sponzor článku: Motogaráž.cz, vybavení nejen na skútr http://www.motogaraz.cz/

Novinka v e-shopu Motogaráž.cz se jmenuje příhodně Nerve Scooter. Jedná se o speciální tlustý kabát pro použití na skútru. Věci, které jsou praktické většinou nenadělají příliš parády, což u tohoto kabátu bohužel platí. Na druhou stranu vzhled rozhodně neurazí, i když holky na něj asi nepoletí. Zato je o to víc praktický. Dostanete pod něj třeba oblek nebo pracovní oblečení, nemusíte se tak například v práci převlékat.

Kabát je velice dobře promyšlený. Na bocích najdete zipy, pro roztažení například při použití na motorce. Stejné zipy jsou i na rukávech, které tak můžete přes zimní oblečení ještě rozšířit. Kabát je samozřejmě nepromokavý a v kratším deštio vás dokonale ochrání. Tomu nahrává i připnutá kapuce, která může pomoci, pokud zrovna nejedete. Jinak ochrana proti vodě a nepřízni počasí není vše, co bunda nabízí. Je vybavena chrániči s CE certifikací, které vám pomohou zachránit vlastní kůži při případném pádu. Chrániče jsou na ramenou, loktech, ale i na páteři a jsou vyjímatelné.

Kromě vnější ochrany má bunda i zimní vložku. V té by vám mělo být teplo i v největší zimě. No a jak to bylo v praxi? Po navlečení máte pocit trochu jako ve vaťáku, ale v pohybu bunda jezdci rozhodně nebrání. Při výběru správné velikosti Vám bude sahat nad kolena, což přináší v případě použití skútrového krytu spodní části těla úplné krytí před nepřízní počasí. Nám se bohužel déšť zastihnout nepodařilo, o to víc jsem si užil zimy. A musím říct, že jsem byl hodně překvapen. Kabát je velice dobře zateplený a jeho vrchní materiál zcela větruodolný.

V kombinaci se zimními rukavicemi a integrální přilbou byl zachovaný dobrý tepelný komfort i v teplotách mírně pod nulou. Velice praktický je vysoký límec, který jezdci sahá až do přilby. Tím se vyhnete nepříjemnému foukání na krk a pod přilbu, i to výrazně zvyšuje jezdcův komfort. Malou výtku mám jen k manžetám, které jsou vyřešené trochu nešťastně a jejich utažení není úplně jednoduché. To je ale jen malá kaňka na jinak výborném dojmu, který na nás tahle ne úplně elegantní, ale o to víc praktická věc zanechala.

Za dva a půl tisíce dostanete velice kvalitní výrobek s bezpečnostními prvky, nepromokavou úpravou, zimní vložkou a řadou praktických řešení. Před diskotékou sice nezabodujete, ale o to lepší budou cesty do práce, na jednání nebo do školy, kde si budete pod bundou moci nechat civilní oblečení. Každopádně v naší redakci si tento kus oblečení vysloužil čestné místo, které pravděpodobně hned tak neopustí.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz