fotka

Povinné světelné prvky na skútrech

  • autor: M. Apríl

Vzhledem k přibývajícímu počtu nehod skútrů přišli zástupci ministerstva dopravy s inovací, která by měla snížit nehodovost a zvýšit viditelnost skútrů v provozu.

Podle zákona, který by měl začít platit 21.12.2012 musí mít každý jezdec na skútru přilbu vybavenou speciálním osvětlením, které bude možné zakoupit na předem vybraných místech, nebo městských úřadech. Kdo bude tato zařízení dodávat zatím není jasné, ale podle ministerstva veřejná zakázka nebude nutná. Světla budou mít tři barvy, dle zkušeností jezdce a typu skútru.

Přesné podmínky se ještě dolaďují, ale jezdci mezi 18-25 lety na italském dvoutaktu budou mít světlo zelené. Majitelé čínských strojů bez rozdílu věku pak světlo červené. Ostatní skútristé budou mít světlo žluté. O umístění majáku se ještě spekuluje, nejspíše ale projde návrh, který prosazuje připevnění na přilbu jezdce.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz