fotka

Maxiskútr BMW již na podzim!

  • autor: Filip Tichý

Během testování nových motorek BMW v Jihoafrické republice jsme měli příležitost vyzpovídat řadu pracovníků vývoje i managementu této německé značky. A v rozhovorech přišla řeč i na odvážný koncept C skútru představený v Miláně.

Po dni stráveném v sedle BMW K1600GT nám při neformální večeři hned dva zástupci vývoje a plánování potvrdili, že BMW v listopadu představí nový skútr. S největší pravděpodobností tak na Milánské výstavě EICMA uvidíme finální podobu velkého maxiskútru. O objemu se lidé od BMW vyjadřovali trochu opatrně, ale rozhodně by mělo jít alespoň o sedmistovku. Je také dost možné, že koncern v nějaké formě využije stávající řadový dvouválec F800 z této úspěšné řady motocyklů.

Můžeme se tedy těšit na novou štiku v maxiskútrovém rybníku. Základní podoba by měla hodně vycházet z představeného konceptu Concept C, celkový styl prý bude zachován a měnit se budou jen detaily a komponenty. BMW tak obnoví svoji pověst propagátora netradičních řešení a po experimentu s kapotovaným skútrem C1 se na trh vrátí s velkou mašinou. A jak výborné jihoafrické víno postupem večera rozvazovalo jazyky, objevovaly se i první náznaky informací o hybridním pohonu!

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz